Nowe otwarcie czasopisma „Konteksty Pedagogiczne” (OJS 3)

Konteksty Pedagogiczne to czasopismo naukowe afiliowane na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Jest wydawane od 2013 roku równolegle w formie elektronicznej i drukowanej. Do tej pory nie miało jednak możliwości łatwego prowadzenia recenzji i publikowania metadanych w sposób który byłby czytelny dla nowoczesnych robotów sieciowych i katalogów.

Na przykładzie wdrożenia Kontekstów Pedagogicznych można zauważyć duża potrzebę profesjonalizacji platformy na której publikuje się teksty naukowe. Systemy popularne i ogólnie znane z publikowania wszelakiej treści, CMS typu Joomla czy WordPress, nie posiadają specyficznych dla artykułów naukowych możliwości recenzji ani łatwej integracji z usługami zewnętrznymi. Wymagania z zakresu autoryzacji prac przez autora poprzez ORCID lub automatyczne generowanie DOI i deponowanie ich w Crossref to możliwości dostępne właśnie w Open Journal System.

Nowe otwarcie w Kontekstach Pedagogicznych to właśnie dopasowanie specyfiki czasopisma naukowego do odpowiedniego narzędzia jakim jest OJS.

Dostosowywane Czasopismo w całości jest poświęcone problemom współczesnej edukacji którego artykuły cytowane są w 2019 ponad 250 razy. OJS z pewnością zwiększy ten wynik wielokrotnie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.