OJS 3 w czasopiśmie Archaeologia Polona

Archaeologia Polona to czasopismo naukowe afiliowane w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Jest wydawane od 1958 roku i koncentruje się na popularyzowaniu osiągnięć polskiej archeologii.. Do tej pory nie miało jednak możliwości łatwego prowadzenia recenzji i publikowania metadanych w sposób który byłby czytelny dla nowoczesnych robotów sieciowych i katalogów.

Archeologia Polona przestrzega najwyższych standardów etycznych publikacji opartych na zasadach wypracowanych przez międzynarodową organizację Komitet Etyki Wydawniczej (COPE), jak również zasad Kodeksu Etyki Pracownika Naukowego, opracowanego przez Komisję do spraw Etyki w Nauce działającej przy Polskiej Akademii Nauk. Wszystkie publikacje są recenzowane przez recenzentów zewnętrznych.

Z powyższych względów oprogramowanie OJS 3 idealnie odpowiada na wyzwania jakimi są standardy open access i kontynuowanie tradycji wydawniczej czasopisma zapoczątkowanej w czasach kiedy można było zapoznać się jedynie z wersją drukowaną na papierze.

Rozpoczęcie elektronicznego bytu czasopisma daje nieograniczony dostęp do treści z każdego miejsca na świecie i umożliwia pozyskiwanie autorów i recenzentów z dotychczas niedostępnych kręgów. Zintegrowane z czasopismem narzędzia autoryzacji ORCID i generowania numerów DOI dodatkowo wspierają wiarygodność publikowanych tekstów oraz zwiększają szansę na zdobycie międzynarodowych cytowań.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.