Poprawki bezpieczeństwa dla Windows XP tylko do 8 kwietnia 2014

Microsoft rozpoczął oficjalne odliczanie do zakończenia wsparcia technicznego Windows XP i pakietu MS Office 2003.

System jest na rynku już kilkanaście lat i wciąż jest niezwykle popularny jednak bez aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa kazdy nowy wirus czy zagrożenie związane z używaniem internetu z łatwością opanuje komputer pracujący pod kontrola poczciwego XP-ka. To dobry moment żeby zastanowić się nad Linux UBUNTU.

Microsoft proponuje zakupienie najnowszej wersji swojego systemu oznaczonego numerem 8.1. W Polsce taka aktualizacja kosztuje 215 zł od każdego komputera. Problem rozwiazany? Nie do końca. Aby nowy system w ogóle pracował komputer musi spelniać conajmniej takie wymagania:

  • Procesor: 1 gigaherc (GHz) z obsługą PAE, NX i SSE2 (więcej informacji)
  • Pamięć RAM: 1 gigabajt (GB) (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa)
  • Miejsce na dysku twardym: 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa)
  • Karta graficzna: urządzenie graficzne Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM

Należy tę informację uzupełnić o fakt, że są to wymagania dotyczace obsługi samego systemu ale już nie programów na których chcemy pracować.  Do w miarę plynnej pracy należy w/w wartości podwoić lub nawet potroić.

Zakup nowego komputera staje sie realny a to już wydatek paru tysięcy złotych.

Przykładowy kosztorys dla biura 5 stanowiskowego. (przy założeniu że wszystkie komputery pracują pod kontrolą Windows XP Professional i zmiena wersji odbywa sie na Windows 7 na takim samym poziomie. Ceny: morele.net)

Komputery stacjonarne (z systemem Windows 7) Lenovo ThinkCentre M72e x 5 = 7995 PLN

Proponujemy Państwu rozwiązanie oparte na instalacji systemu operacyjnego Linux Ubuntu.  Dostępnego od ręki którego solidnością i niezawodnością delektują się miliony uzytkowników na całym świecie. Kompletna testowa wersja systemu do obejrzenia znajduje się tutaj.

Neleży się liczyć również z tym, że nie da sie calkowicie zastapić Windows XP z tytułu używania oprogramownia działającego tylko pod kontrolą systemu z Redmond. Migracja może wtedy dotyczyc tych komputerów które nie muszą na nim pracować. Jest to wtedy narzędzie bardzo znaczącego obniżenia kosztów związanych z zakończeniem publikowania poprawek bezpieczeństwa dla Windows XP.

Zapewniamy również pełne szkolenia  dla całego personelu. Koszt instalacji na jednym stanowisku to tylko 50 zł, jednorazowe miniszkolenie dla grupy do 10 osób – 500 zł za całość.

Możliwe są również szkolenia indywidualne. Na podstawie odrębnej umowy możliwe jest wsparcie techniczne dla całej instytucji po okresie wdrożenia.

Prosze przeczytać, porównac z innymi opiniami w internecie, następnie skontaktować się z nami.

Banery do pobrania:
xp out
<a href="https://fimagis.pl/poprawki-bezpieczenstwa-windows-xp-8-kwietnia/"><img alt="zmien windowsa zanim bedzie za pozno" src="https://fimagis.pl/wp-content/uploads/2014/01/xp-change_728x90.png" /></a>


xp-change300x250

<a href="https://fimagis.pl/poprawki-bezpieczenstwa-windows-xp-8-kwietnia/"><img alt="zmien windowsa zanim bedzie za pozno" src="https://fimagis.pl/wp-content/uploads/2014/01/xp-change300x250.png" /></a>

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.