Open Journal System w czasopiśmie „Analizy i Studia”

ascasp

Analizy i Studia CASP to kolejne czasopismo naukowe (półrocznik) o profilu podatkowym, które przechodzi z wersji papierowej, drukowanej do wersji elektronicznej. Dzięki najnowszej wersji systemu OJS z 2019 roku oprócz standardowych modułów: redakcyjnego, recenzyjnego i publikacyjnego znajduje się też rozbudowany system statystyk odwiedzin poszczególnych artykułów. Umożliwia łatwą analizę przeglądania abstraktów i pobrań treści całego archiwum czasopisma.

Działaniami towarzyszącymi były szkolenia personelu czasopisma z zakresu obsługi OJS w roli Redaktor ze szczególnym zwróceniem uwagi na dostosowanie plików autora i recenzenta do wymagań podwójnie ślepej recenzji. Powszechną praktyką w wielu czasopismach jest niedostrzeganie wagi usuwania metadanych autora z właściwości pliku co prowadzi do przypadkowego ustalenia tożsamości twórcy manuskryptu.

Czasopismo na wydanie wersji elektronicznej dysponowało środkami z grantu MNiSW „Wsparcie dla Czasopism”. Jest afiliowane przy Szkole Głównej Handlowej.

Główne tematy poruszane w czasopiśmie to ważne, bieżące zagadnienia z zakresu podatków, prawa podatkowego, celnego oraz ekonomicznej analizy prawa podatkowego.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.