Responsywny szablon Immierson dla OJS 3.x w czasopiśmie „Stan Rzeczy”

Na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego od 2011 roku istnieje multidyscyplinarne czasopismo szeroko traktujące o problemach badawczych nauk społecznych i humanistyki w ogóle. Jako półrocznik gromadzi uznanych autorów z wielu środowisk m.innymi Stanisława Burdzieja czy Filipa Łapińskiego. Całe archiwum tekstów które ukazały się do tej pory liczy 16 numerów.

Niniejsze wdrożenie Open Journal System w wersji 3 jest też ciekawym przykładem zastosowania w pełni responsywnego szablonu graficznego Immierson.

Dla potrzeb „Stanu rzeczy” został on nieco zmodyfikowany. Najważniejsze z nich to zmiana domyślnej czcionki na CAIRO wspierane przez Google fonts, strona główna czasopisma zyskała widok 3 ostatnich numerów a nie tylko najnowszego.

Kolorystyka i typografia a także cały układ graficzny został zaprojektowany przez Pracownię Do lasu.

Responsywność która jest obecnie standardem dla witryn internetowych nie może zatem ominąć także i elektronicznych czasopism naukowych. Indeksy typu Google stawiają go nawet jako warunek dla poprawnego pobrania metadanych. Jeśli strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych mogą pojawić się problemy z prawidłowym wyświetlaniem się w wynikach zapytań.

Efekt końcowy naszej pracy można podziwiać na stronie czasopisma „Stan Rzeczy”.

Widoki mobilne czasopisma dla smartfonów typu Iphone i Android:

Strona kontaktowa


Najnowszy numer


Redakcja


Widok podstrony Zespół redakcyjny na urządzeniu typu tablet


Przetestuj sam