Wtyczka do OJS – znak wodny na artykułach w PDF

Miejsca umieszczania inskrypcji

Wtyczka OJS – znak wodny

Prezentujemy Państwu, bardzo użyteczny dodatek do czasopisma elektronicznego, istotny zwłaszcza dla wydawcy czasopisma elektronicznego. Wtyczka OJS (Open Journal System) – znak wodny, zapewnia tekstową inskrypcję na każdym pobieranym pliku PDF – nośniku artykułu.

Oszczędza to pracę w zakresie składu technicznego i jednoznacznie identyfikuje pochodzenie tekstu. Wpisuje się zatem w działania popularyzujące czasopismo w internecie. Działanie wtyczki można ustawić dla artykułów pobieranych a także dla wyświetlanych w ramach witryny czasopisma. Tekst ukazujący się w nagłówku oraz znak wodny na stronach można dowolnie zmieniać i formatować używając znaczników HTML. Wtyczkę wyposażono w instrukcje dotyczące sposobu wyświetlania daty i godziny w nagłówku artykułu. Widok panelu administracyjnego i oznaczonego artykułu poniżej. Wtyczkę stosuje już wydawnictwo UMCS w Lublinie na przykład w czasopiśmie Studia Iuridica Lublinensia.

Wtyczka OJS – znak wodny może okazać się bardzo przydatna w sytuacji ustalania praw autorskich i kontroli wersji artykułu. Stempel czasu oraz znak wodny nie da się usunąć bez wyraźnej ingerencji programu graficznego, tym samym chroni dodatkowo jedyne oryginalne źródło publikacji.

Licencja Creative Commons Wtyczka jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.

Wymagania techniczne

  • Wersja OJS – 2.4.4.1 – 2.4.8.0
  • Wersja PHP – 5.4 – 5.6
  • zainstalowana na serwerze biblioteka ghostscript! (w wypadku posiadania plików PDF w wersji < 1.4 nie ma konieczności instalowania biblioteki. Należy wtedy zainstalować wersję wtyczki z pliku o nazwie pdfMark-no-gs.tar. Jest to wersja przydatna zwłaszcza dla czasopism które korzystają z tzw. hostingu współdzielonego gdzie nie ma kontroli nad dostępnością bibliotek serwerowych.)
  • możliwa konieczność wykonania poniższej komendy w katalogu z instalacją OJS po instalacji wtyczki:
    php tools/upgrade.php upgrade

Wtyczka korzysta z darmowych technologii: fpdi i tcpdf

Demo wtyczki do obejrzenia na naszej witrynie demonstracyjnej OJS lub na produkcyjnej platformie e-czasopisma naukowe.

Zrzuty ekranowe

wtyczka OJS znak wodny panel administracyjny
Widok panelu administracyjnego wtyczki

wtyczka OJS znak wodny i inskrypcja na artykule
Miejsca umieszczania inskrypcji
Wtyczka do OJS - znak wodny
Wtyczka do OJS - znak wodny
Wtyczka do OJS - znak wodny na artykułach PDF i inskrypcja o pochodzeniu artykułu, data, godzina
zł11.99

Skomentuj jako pierwszy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*