Open Journal System – nowoczesne e-czasopismo naukowe

Open Journal System ver 2.4.8
Od 31 sierpnia 2016 jest już dostępny Open Journal System w wersji 3.0. Warto przeczytać RECENZJĘ tego wydania oraz obejrzeć DEMO z responsywnym szablonem bootstrap.

Open Journal System w czasopiśmie naukowym

Naukowcy to sól ziemi otwartego społeczeństwa. Ich pasje napędzają rozwój niejednej gospodarki. Dzielenie się wiedzą wobec powyższego faktu nie powinno mieć zatem barier i przeszkód. Czasopisma naukowe mogą obecnie bez trudu funkcjonować w internecie docierając daleko poza wydziałową bibliotekę wprost do globalnego odbiorcy. Redaktorzy, autorzy i recenzenci oraz grono współpracowników czasopisma ma ogromną szansę zaprezentowania swojej pracy niespotykanej dotąd ilości czytelników. Dodatkowo otrzymali od społeczności międzynarodowej spójne narzędzie które przenosi periodyk na nowy poziom. Open Journal System umożliwia publikowanie artykułów dla globalnej społeczności w wielu językach (w tym w polskim), integruje proces wydawniczy na zapleczu witryny, ułatwia pozyskanie do współpracy zagranicznych autorów, recenzentów i szansę na międzynarodowe cytowania. OJS to także +1 punkt w systemie oceny parametrycznej czasopism za posiadanie strony internetowej.

Open Journal System to skrypt wyspecjalizowanej strony internetowej oparty na wolnym oprogramowaniu, łatwo integruje się z indeksami naukowymi typu DOAJ, Pol-Index, Index Copernicus, PubMed, CrossRef, Google Scholar (automatycznie) i wieloma innymi za pomocą popularnego standardu XML.

Dla wydawnictwa naukowego OJS pozostaje bardzo atrakcyjną propozycją narzędzia które uniezależnia je od zewnętrznych usług upowszechniających czasopisma. Skrypt jest gotowy do przejęcia uporządkowanego procesu wydawniczego na każdym etapie pracy nad manuskryptem. Umożliwia także poprzez zautomatyzowanie wielu czynności, budowanie własnej marki na rynku czasopism naukowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego Open Journal System jako uniwersalne narzędzie upowszechniania badań naukowych. Poniższy materiał pokazuje perspektywę redaktora.


Wdrożenie i wsparcie techniczne
Firma Magis oferuje pełne wsparcie przy wdrożeniu Open Journal System. Mogą na nas państwo liczyć na każdym etapie: od przygotowania środowiska serwerowego przez konfigurację po szkolenia i wsparcie techniczne dla członków redakcji, autorów, recenzentów i współpracowników. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu poprzez formularz u dołu strony w celu ustalenia szczegółów oferty. Usługa dostępna na terenie całego kraju.

English support available.

Zachęcamy do obejrzenia naszych wdrożeń w czasopismach w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Czasopiśmie Technologia Wody.

Polecamy przetestowanie Open Journal System na naszej bezpłatnej witrynie DEMO korzystając z przetłumaczonej na polski instrukcji obsługi dla redaktorów czasopism.

Open Journal System w hasłach:

 • elektroniczny obieg dokumentów pomiędzy autorem, recenzentem, wydawcą, korektą techniczną
 • kontrola nad procesem wydawniczym – system wewnętrznych ról i uprawnień
 • bezpieczeństwo każdej wersji złożonego artykułu w reżimie podwójnie ślepej recenzji i kodowania nazwy pliku
 • łatwe upowszechnienie w internecie
 •  wyszukiwanie i weryfikacja wpisów bibliograficznych w popularnych serwisach (PubMed, baztech, crossref)
 • możliwość zróżnicowania graficznego (layout) per czasopismo
 • ujednolicenie zapisu bibliograficznego
 • możliwość publikowania w kilkunastu językach na raz
 • integracja z DOI (Digital Object Identifier)
 • dostęp z każdego miejsca na świecie
 • integracja z google analytics – dostęp do statystyk odwiedzin witryny
  i poszczególnych artykułów
 • możliwość importowania uprzednio opublikowanych artykułów do archiwum
 • szansa na międzynarodowe cytowania / nowe kontakty i recenzentów
 • dodatkowe punkty za publikacje
 • reading tools – możliwość cytowania artykułów w ponad 10
  najpopularniejszych formatach, pełny dostęp do podglądu metadanych,
  zintegrowane przeszukiwanie serwisów zewnętrznych wg tytułu i autora,
  słów kluczowych, komentowanie artykułów

Wdrożenie OJS w czasopiśmie – wycena

Osoby które chciałyby otrzymać wstępną wycenę wdrożenia OJS prosimy o wypełnienie formularza. Kontakt z informacją zwrotną nastąpi w ciągu jednego dnia.

Skomentuj jako pierwszy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*